Проблематика міграційних процесів у Магрибському літературному контексті
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.1.2017.31Ключові слова:
літературний білінгвізм, втрата ідентичності, автохтонність, культурна ізоляціяАнотація
Як продукт південно-африканського регіону, магрибський літературний феномен поєднує в собі специфічні риси трьох культур - арабської, берберської і французької та сьогодні займає особливе місце в світовій літературі. Колонізація Магрибу, експансія французької культури, політика асиміляції і акультурації, рух опору колонізованих народів привели до літературної білінгвізму Алжиру, Тунісу, Марокко, що специфічним чином активізувало літературний процес певного регіону. Франкомовна магрибську література конституировалась ще в п'ятдесяті роки минулого століття, але тільки в 60-х, завдяки працям А.Меммі і А.Катібі, була визнана окремим напрямком у світовій літературі. Фундаментальна зв'язок між магрибську франкомовної літературою та історико-культурним контекстом виділяє її з маси, так званої колоніальної літератури. Франкомовні Магрибські письменники, які висвітлюють проблеми самоідентифікації і національної приналежності, відродження особистості і бунту, втрати ідентичності і вигнання, а також жіночої емансипації, визначають специфічність цього літературного напрямку. Найвідомішими представниками франкомовної магрибську літератури на даний момент визнаються А.Джебар, М.Діб, А.Меммі, М.Фераун, К.Ясін далі. Творчість цих письменників визначило новий тип літератури d'expression française, національно-специфічне для кожної окремо взятої з цих країн.
Посилання
Lionnet Françoise. Logiques métisses: cultural appropriation and postcolonial representations. Postcolonial subjects: Francophone women writers. Ed. Mary Jane Green etal. Minneapolis. U of Minnesota, 1996. P. 321-343. Sam-Long, Jean-Francois. Creolie: Les premiers problemes. Expressions: Revue culturelle reunionaise 1 (Octobre 1988), P. 11-24.
Amselle, Jean-Louis. Logiques metisses: Anthropologie de l'identite en Afrique et ailleurs. Paris, Payot, 1990, 257 p.
Sam-Long, Jean-Francois. Creolie: Les premiers problemes. Expressions: Revue culturelle reunionaise 1 (Octobre 1988), P. 11-24. Sobel Mechal. The World They Made Together: Black and White Values in Eighteenth Century Virginia. Princeton: Princeton UP, 1988. 388 p.
Velikovskii S. I. Grani „neschastnogo soznaniia”. Teatr, proza, filosofiia, esseistika, estetika [The aspects of “miserable mind”.Theatre, prose, philosophy, essays, esthetics], Мoscow, Iskusstvo, 1973, P. 85 (in Russian).
Balashova Т. Frantsuzskii roman 60h godov [The French novel of the 60s]. Мoscow, Vysshaia shkola, 1965, P. 100 (in Russian).
Kornienko А. А. Sovremennaia frantsuzskaia novella v poiskah novyh form [Modern French essay in the search of new forms], Piatigorsk, Gos. lingv. un., 2000, P. 119-120 (in Russian).
Dib M. V kafe. Rasskazy [In the café. Short stories], Moscow, Inostr. lit., 1958, P.17 (in Russian).
Sebbar Leila. Le silence des rives, Paris, Stock, 1993, P. 115.
Veselovskii А. N. Istoricheskaia poetika [Historical Poetics], Мoscow, Vyssh. shk., 1989, P. 101 (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).