Філософська специфіка формування сучасної української культури

Автор(и)

  • Ірина Плачінта Новоселицький фаховий медичний коледж, Новоселиця (Україна), Україна
  • Тетяна Цуркан Новоселицький медичний коледж, Новоселиця (Україна), Україна
  • Світлана Наместюк Буковинський державний медичний університет, Україна
  • Жанна Никіфорчук Буковинський державний медичний університет, Україна
  • Тетяна Никифорук Буковинський державний медичний університет, Україна

Ключові слова:

Історичний розвиток, пострадянський травматизм, релігійно- філософський контекст, світогляд, ідентичність, нова культура

Анотація

З 1991 року Україна стала незалежною, проте її ідентичність та релігійні питання, породжені розпадом Радянського Союзу, залишаються малодослідженими. Однак, дивлячись на її нову позицію як частини сучасної Європи, можна стверджувати, що дослідження, що стосуються України, стають актуальною науковою темою. Таким чином, представлена робота, має на меті дослідити формування філософської естетики формування української культури. Робота спрямована на вивчення особливостей України як незалежної держави, яка знаходиться на перетині перетворень та намагається відновити свою культурну, духовну та філософську спадщину, адже незалежність України є однією з найважливіших геополітичних подій XX століття. У роботі виконано літературний огляд та дотичних до теми наукових думок, в роботі досягнуто максимальної об’єктивності. Об’єктом роботи є висвітлення актуального стану української культури, яка стає брендом у всьому світі. Наукова новизна полягає в тому, що з одного боку, Україна претендує на свою культурну оригінальність, а з іншого боку, вона стверджує свою внутрішню приналежність до західної культури. Оскільки представлена робота є одночасно історичною, культурною, релігійною і філософською, були задіяні різні галузі гуманітарних наук і та отримано найповнішу інформацію про українську культурно- філософську складову. Методи роботи: в даному дослідженні використано два підходи. Перший підхід полягає в аналізі історичного розвитку культури українського народу. Цей підхід передбачає аналіз дотичних наукових джерел та вибір тематичних праць від фахівців з різних країн. Другий підхід спрямований на поглиблене вивчення релігійно- філософського контексту, що на нашу думку є основою формування естетики та культури української нації. За сучасних умов відновлення національної релігійно- філософської спадщини в українському суспільстві є рятівним.

Посилання

Brylov D., Kalenychenko T. «Religion and nationalism in post- Soviet space», Routledge international handbook of religion in global society, 2020, URL: https://www.routledgehandbooks.com/doi/10.4324/9781315646435-33 [in English].

Doroshenko S.R., Sadovnikov O. K. Hrigory Skovoroda in modern Еurope, 2022, URL: https://dspace.nuph.edu.ua/bitstre am/123456789/30268/1/507-509.pdf [in English].

Gomilko O. Hryhoriy Skovoroda’s Philosophy of Education: The Diff erence of the Modern Vision of the Philosophy of the Heart, 2019, URL: https://ekmair.ukma.edu.ua/items/5c401f49-9b1f-4ba6-97bc-e42cc19e8a07 [in English].

Levyk B., Aleksandrova O., Khrypko S., Iatsenko G. «Geo-policy and Geo-psychology as Cultural Determinants of Ukrainian Religion, Mentality and National Security», Journal of History Culture and Art Research, 2020, 9(3), P. 217-225, URL: https://doi.org/10.7596/taksad. v9i3.2761 [in English].

Yaroshevich M., Petinova O. B. The main philosophical ideas of G. Skovoroda, 2022, URL: http://dspace.pdpu.edu.ua/handle/123456789/15086 [in English].

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-11-21