Про зміни викладання іншомовної культури в українських вузах
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.1.2022.335Ключові слова:
іноземні мови; комунікаційно-орієнтований підхід; іншомовна культура; навчальний процесАнотація
Метою статті є аналіз особливостей викладання іноземних мов у ВНЗ України. Для досягнення поставленої мети в статті використовуються методи критичного аналізу наукових ресурсів та наукового спостереження за навчальним процесом, теоретичного аналізу. Комплексний опис застосування цих методів крізь призму іноземних мов ‒ є науковою новизною роботи. Вперше проаналізовано етапи мовної підготовки, їх застосування на практиці для оволодіння іншомовною культурою. Основною метою навчання іноземної мови в сучасних умовах є формування в учнів здатності спілкуватися будь-якою мовою на будь-якому рівні, що дозволяє їм вступати в рівноправний діалог з іншими культурами і традиціями, брати участь у різних сферах міжкультурної комунікації, долучатися до сучасного світова цивілізація. Ця мета передбачає розвиток у студентів високого рівня комунікативної компетентності, що дозволить відповідно до їхніх реальних потреб та інтересів успішно та якісно здійснювати мовленнєве спілкування в різних сферах. Методика навчання іноземної мови – це система знань про природні процеси її вивчення та способи впливу на цей процес з метою його оптимізації. Розрізняють два функціонально різних прийоми: загальний і специфічний. Загальна методика присвячена вивченню особливостей і закономірностей процесу навчання іноземної мови незалежно від того, про яку мову йдеться. Наприклад, принципи відбору навчального матеріалу, співвідношення усної та письмової мови на різних етапах уроку будуть однакові в рівноцінних умовах навчання для будь-якої західноєвропейської мови. Висновки. Сьогодні все більше вчителів використовують на уроках іноземної мови елементи комунікативно-орієнтованого підходу. У результаті такого підходу в навчанні формується, реалізується і функціонує система володіння іноземною мовою як засобом спілкування в широкому розумінні цього слова. Цей підхід передбачає також розвиток умінь порівнювати мовні явища рідної та іноземної мов. За допомогою комунікативно-орієнтованого підходу можна викладати всі аспекти іноземної мови. При навчанні іноземної мови дуже важливим стає принцип індивідуального підходу. Вивчення іноземної мови, мабуть, більше, ніж будь-який інший предмет, вимагає індивідуального підходу. Індивідуальний підхід не слід розглядати як одноразовий засіб, який зазвичай використовується на одному етапі засвоєння матеріалу і по відношенню до якоїсь однієї групи учнів; він повинен пронизувати весь процес навчання володінню іноземною мовою
Посилання
Tarnopolʹsʹkyy O.B. Metodyka vykladannya inozemnykh mov ta yikh aspektiv u vyshchiy shkoli: pidruchnyk [Methods of teaching foreign languages and their aspects in higher school: a textbook], Dnipro: Universytet imeni Alʹfreda Nobelya, 2019, P. 78–85 [in Ukrainian].
Nichyi V.V. “Osoblyvosti vykladannya inozemnoyi movy v umovakh dystantsiynoho navchannya” [Peculiarities of foreign language teaching in distance learning], Aktualʹni pytannya suspilʹnykh nauk ta istoriyi medytsyny: Spilʹnyy ukrayinsʹko-rumunsʹkyy naukovyy zhurnal, 2021, 1(29), P. 82–85 [in Ukrainian].
Kornyeva Z. M. Metodyka navchannya maybutnikh ekonomistiv anhliysʹkoho dilovoho movlennya na osnovi tekhnolohiyi zanurennya [Methods of teaching of English business speech of future economists based on immersion technology]: Dys. kand. ped. nauk: 13.00.02, Natsionalʹnyy tekhnichnyy un-t Ukrayiny “Kyyivsʹkyy politekhnichnyy in-t”, Kyiv, 2006, P. 222–234 [in Ukrainian].
Metodyka navchannya inozemnykh mov u serednikh navchalʹnykh zakladakh: pidruchnyk dlya studentiv vyshchykh zakladiv osvity
[Methods of teaching foreign languages in secondary schools: a textbook for students of higher education], kolektyv avtoriv pid kerivnytstvom S.YU. Nikolayevoyi, Kyiv: Lenvit, 1999, P. 117–124 [in Ukrainian].
Oxford R. Language learning strategies. What every teacher should know, Newbury House Publishers, 1990, P. 134–152 [in English]
Yahelʹsʹka N.V. Metodyka orhanizatsiyi samostiynoyi roboty studentiv z anhliysʹkoyi movy z vykorystannyam profesiynoho movnoho portfelya [Methods of organizing of independent work of English students using a professional language portfolio], Avtoref. dys. …kand.ped.nauk: 13.00.02, Kyyivsʹkyy natsionalʹnyy linhvistychnyy universytet, Kyiv, 2005, P. 15–17 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).