Історія заснування та розвитку кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Буковинського державного медичного університету
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.4.2018.72Ключові слова:
хірургічна стоматологія та щелепно-лицева хірургія, історія, тенденції розвитку, плани, перспективиАнотація
Щелепно-лицева хірургія та хірургічна стоматологія в Україні в цілому та на Північній Буковині зокрема, має багату і яскраву історію, однак недостатньо висвітлена у наукових студіях. Метою статті було викласти основні аспекти встановлення, організації та діяльності кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Буковинського державного медичного університету з моменту заснування до сьогодення. Наукова новизна полягає в аналізі розвитку хірургічної стоматології та зокрема кафедри хірургічної стомато-логії та щелепно-лицевої хірургії Буковинського державного медичного університету та передумови їх взаєморозвитку. Методологічні засади дослідження: становлять синергетичний та історичний підходи. Джерельною базою слугували матеріали Наукової бібліотеки БДМУ. Висновки. Засновником української щелепно-лицевої хірургії став видатний хірург 19 сторіччя Юрій Шимановський, який зробив вагомий внесок у розвиток хірургічної стоматології в Україні. Сучасний етап хірургічної стоматології хара-ктеризується потужним розвитком пластичної, реконструктивної хірургії та імплантології. Кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії стрімко розвивається що сприяє поліпшенню якості освіти та науки, підготовці конкуренто спроможних фахівців у галузі стоматології, що дає можливість реалізації формуванню єдиного європейського освітнього простору, в якому Буковинський державний медичний університет займає гідне місце.
Посилання
Hot I., Mahlovanyi A., Hrynovets V. Profesor Oleksandr Vasylovych Koval – pershyi dekan stomatolohichnoho fakultetu u Lvovi [Professor Alexander Vasilievich Koval - First Dean of the Faculty of Dentistry in Lviv], Lviv, 2007, 107 p. [in Ukrainian].
Hrynovets V., Mahlovanyi A., Tsvykh L. "Do 100-richchia vydannia posibnyka iz zubolikuvannia – pershoho prototypu suchasnoho pidruchnyka z stomatolohii v Ukraini" [To the 100th Anniversary Edition of the Manual on Dentistry - The First Prototype of the Modern Textbook on Dentistry in Ukraine], Lvivskyi medychnyi chasopys [Lviv Medical Journal], 2010, Vol. 16 (2), P. 120–123 [in Ukrainian].
Rynh Melvyn E. "Ylliustryrovannaia ystoryia stomatolohyy" [The Illustrated History of Stomatology], DentArt [DentArt], 2001, N. 4, P. 74–77 [in Ukrainian].
Kuzniak N., Hodovanets O., Mandziuk T. Dytiacha terapevtychna stomatolohiia. Kariies ta nekariozni urazhennia tverdykh tkanyn zubiv u ditei [Pediatric therapeutic dentistry. Caries and non-carious lesions of solid teeth tissues in children], Chernivtsi, BDMU, 2017, 152 p. [in Ukrainian].
Kuzniak N., Bambuliak A., Honcharenko V., Dmytrenko R. Osnovy stomatolohii [Fundamentals of Dentistry], Chernivtsi, 2014, 203 p. [in Ukrainian].
Kuzniak N., Khomych N., Mytchenok M. Travmatolohiia shchelepno-lytsevoi dilianky [Traumatology of maxillofacial area], Chernivtsi, BDMU, 2017, 160 p. [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).