Національності в імперіальному контексті (Лівіу Ребряну «Ліс повішених»)
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.4.2017.130Ключові слова:
Трансільванія, румунська література, особистість, Перша світова війнаАнотація
Творцем румунського психологічного роману поруч з Камілем Петреску і Гортензією Пападат-Бенеску був Лівіу Рябряну. У романі «Ліс повішених» описано драматична подія страти авторового брата Еміля Ребряну, офіцера автро-угорської армії за спробу втечі. Мета статті - проаналізувати еволюцію національної ідеї в контексті історичної ментальності в романі румунського письменника. Відзначено, що незважаючи на всі нововведення в нарративном мистецтві згаданого жанру, автор залишається «промоутером геометричних архітектур». Як визнає сам Ребряну, питання, підняті в художньому праці, перевищували приватну сферу і стали символічною драмою для румунів з Трансільванії, вимушених підняти зброю проти своїх побратимів. Література того періоду, як депозитарій часу і простору, зображує всі аспекти епохи. Висновки. Письменник визначив символи епохи, які і засуджує як рушійні в конфлікті між румунами Трансільванії і Півдня Карпат.Посилання
Corcuff P. Noile sociologii [New sociologies],Iaşi: Ed. Institutul European, 2005, Р. 14.
Glodeanu G. Liviu Rebreanu. Ipostaze ale discursului epic [Liviu Rebreanu. Hypotheses of epic discourse],Cluj-Napoca: Ed.Dacia, 2001, Р. 156.
Burdea S. Romanul primului război mondial [World War I novel], Bucureşti: EDP, 1977, Р. 12.
Ortega y Gasset. Dezumanizarea artei şi alte eseuri de estetică [Dehumanization of art and other essays of aesthetics], Bucureşti: Ed. Humanitas, traducere, prefaţă şi note de Sorin Mărculescu, 2000, Р. 54.
Rebreanu L. Pădurea spânzuraţilor [Forestof the hanged], București: Ed. Minerva, 1980, Р. 7.
Rebreanu L. Pădurea spânzuraţilor [Forestof the hanged], București: Ed. Minerva, 1980, Р. 7.
Rebreanu L. Pădurea spânzuraţilor [Forestof the hanged], București: Ed. Minerva, 1980, Р. 7.
Rebreanu L. Pădurea spânzuraţilor [Forestof the hanged], București: Ed. Minerva, 1980, Р. 7.
The statement's signatories Supplex Libellus Valachorum Transsilvaniae (Memorandum) drawn up by a group of Transylvanian Romani-ans and addressed to Emperor Leopold II - a first version was sent to the Court in the year1791 inVienna, and the second, broader reach in the year 1792. This document is demanded equal rights with the other ethnicities for the Romanians inTransylvania, considered the nation tolerated, although the majority was. The request was rejected. The drafting model was the Declaration of the rights of man and of the citizen (1789) ofFrance.
Avram Iancu (1824-1872) - Romanian lawyer from Transylvania, one of the leaders of the revolution of1848 inTransylvania, the initia-tor and organizer of the assemblies of Blaj in April, May, September 1848.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).