Фразеологізми як засіб формування монологічного мовлення іноземних студентів у процесі навчання української мови
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.4.2017.127Ключові слова:
фразеологізми, лексичні засоби, природна мова, лінгводержавне коментуванняАнотація
Мета дослідження. Статтю присвячено проблемі вживання фразеологічних зворотів у мові іноземних студентів на основному етапі навчання. Тема зумовила вибір методів дослідження: теоретичних (аналіз наукової, науково-методичної літератури з теми, підручників, програм для іноземних студентів; вивчення і узагальнення перспективного педагогічного досвіду; моделювання навчального процесу); емпіричних (цілеспрямоване спостереження за навчальним процесом, аналіз усних і письмових висловлювань іноземних студентів). Наукова новизна. В роботі проаналізовані лексичні засоби формування монологічного мовлення іноземців та досліджені основні етапи введення фразеологічних одиниць з метою уникнення «штучності» мови. Наводяться приклади відповідних завдань. Висновки. Доведено ефективність використання фразеологічних одиниць в процесі вирішення іноземцями комунікативних завдань за допомогою української мови.
Посилання
Novikova N.S.. Serova L.K.. Shcherbakova O.M. Popova M.T. Stereotipy estestvennoy rechi i praktika rechevoy kommunikatsii (prikladnoy aspekt) [Stereotypes of natural speech and practice of oral communication (applied aspect)], Vestnik Rossiyskoy kommuni-kativnoy assotsiatsii, Vypusk 1 [Bulletin of the Russian Communication Association, Issue 1], Rostov n.D., 2002, P.98.
Lichuk M. I., Shynkaruk V. D. Stupeni frazeolohizatsiyi rechen' [Degrees of frazeolohizatsiyi sentences], Chernivtsi, Ruta, 2001, Р. 73–74.
Maltseva. D.G. Stranovedeniye cherez frazeologizmy [Country studies through phraseology], M., Vyssh. shk., 1991, 173 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).