Семантико-синтаксичні особливості функціонування безособових конструкцій із займенниками il і ça у французькій мові
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.4.2017.124Ключові слова:
безособові конструкції, займенники il і ça, частота вживання, художняАнотація
Мета дослідження. Стаття присвячена аналізу вживання безособових конструкцій з займенниками il і ça у французькій мові. Розглядається різниця їх вживання, а також їх загальні характеристики. Вживання займенників il і ça розглядається на прикладі творів з художньої літератури, а також наукових праць з лінгвістики і точних наук. Специфікою теми обумовлений комплексний підхід до застосування методів дослідження, серед яких: дескриптивної-емпіричний метод дозволив встановити формальні, генетичні, семантичні та функціональні характеристики займенників, зокрема різницю у вживанні займенників cela і ça. За допомогою методу порівняно історичного аналізу встановлено походження цих займенникових одиниць. Методи функціонального і контекстного аналізу застосовані для визначення складових семантичної структури безособових займенників, їх прагматичного потенціалу і їх актуалізації в мові. Статистичний метод дозволив провести кореляційний аналіз вживання безособових конструкцій в різножанрових творах. Наукова новизна. Вперше розглядається вживання безособових конструкцій в художній і науковій літературі і підраховується їх частотність. Висловлено гіпотезу про двозначність терміна "особа". Висновки. Доведено, що істотна відмінність в частоті вживання безособових конструкцій з займенниками-підлягають il і ça в досліджуваних стилях обумовлено характером відповідних стилів, сферою їх застосування, об'ємом використовуваних слів і конструкцій.
Посилання
Bruneau Ch. Questions de grammaire française et de stylistique [Questions of French grammar and stylistics], Paris, 1935 - 1936. P. 197.
Maillard M. “Vers une théorie unitaire de l’impersonnel?” [Towards a unitary theory of the impersonal?], L’impersonnel. Mécanismes
linguistiques et fonctionnements littéraire, Grenoble, Ceditel. Université de Grenoble – Stendhal, 1991, P. 232.
Corblin F.” Sujet impersonnel et sujet indistinct : il et ça” [Impersonal subject and indistinct subject: il and ça], L'impersonnel. Mécanismes
linguistiques et fonctionnements littéraires, Grenoble, Ceditel. Université de Grenoble-Stendhal, 1991, P. 143.
Nitchiy V. “L’emploi des constructions impersonnelles dans les oeuvres des styles différents” [The use of impersonal constructions in
works of different styles], Buletin ştiinţific, Fascicula filologie , Seria A. Baia Mare, Editura Universitatii de Nord, 1914, Vol. XXIII, P. 89-106.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).