Буковинська «Маланка» у загальноєвропейському карнавальному контексті
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.4.2017.107Ключові слова:
карнавал, обряд, маска, фестиваль, європейська інтеграціяАнотація
У статті розкривається Карнавал як продукт загальноєвропейської цивілізації і католицизму в цілому не характерний для Східної Європи. Мета статті описати етнічні особливості буковинської новорічної «Маланки», що має багато локальних варіантів, яка належить до свят карнавального типу з яскравим етнічним і фольклорним колоритом. Наукова новизна. Заради збереження і популяризації цього унікального обрядового комплексу варто організаційно долучитися до Фонду європейських карнавальних міст (FECC). Висновки: Після пропонованого дослідження, ми можемо зробити висновок, що карнавал як продукт західної цивілізації і католицизму зазвичай не характерний для Східної Європи. Буковинська новорічна «Маланка» є одним з подій карнавального типу з яскравим етнічним і народним смаком. Щоб зберегти і популяризувати унікальний ритуальний набір, варто приєднатися до Фонду європейських міст карнавалу.Посилання
1. Bakhtyn M. Tvorchestvo Fransua Rable y narodnaya kultura srednevekovya y Renessansa [Francois Rabelais' creativity and folk culture of the Middle Ages and the Renaissance], Moscow, 1990, P. 275 (in Russian).
2. Kurochkin O. Ukrayintsi v sim’yi yevropeyskiy. Zvychayi, obryady, svyata [Ukrainians in the European family. Manners, ordinances, holidays], Kyiv, 2004, P.232 (in Ukrainian).
3. Resch H. Der Karnevalsknigge [The Carnival King], Köln, 2003, P. 27-29, 90-91.
4. Maskaradty vremeto. Sbornyk dokladov ot nauchnata konferentsyya [Masquerade and timely. A collection of reports from the science conference], Pernyk, 2009, 348 p (in Russian).
6. Kurochkin O. Ukrayinski novorichni obryady: «Koza» i «Malanka» [Ukrainian New Year's Rites: "Goat" and "Malanka"], Opishne, 1995, Moysey A. Ahrarni zvychayi ta obryady u narodnomu kalendari skhidnoromanskoho naselennya [Agrarian customs and ceremonies in the folk calendar of the East-Roman population], Chernivtsi, 2010 (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).