Словотвірна продуктивність приставок зі значенням протилежності в формуванні медичних термінів і термінологічних слів
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.4.2015.134Ключові слова:
префікс, префіксоїд, терміноелемент, формант, термінологія, українська медична термінологія, значення протилежностіАнотація
У статті проаналізовано структурно-семантичні і функціональні особливості термінологічних приставок зі значенням протилежності в сучасній мові медицини, досліджені дериваційні процеси на рівні словотвірного тотожності у відповідній терміносистемі, простежується тенденція до паралельного використання іноземних і власне українських елементів у формуванні.
Посилання
Tkach A. V., Shynkaruk V. D. Word creative identity Ukrainian terminology, Chernivtsi, Chernivtsi University Press, 2010, P. 42.
Tkach A. V., Shynkaruk V. D. Word creative identity Ukrainian terminology, Chernivtsi, Chernivtsi University Press, 2010, P. 43.
Bezpoyasko O. K. Synonymy Ukrainian and international prefixes, Linguistics, 1979, N. 6, P. 68.
Bezpoyasko O. K. Synonymy Ukrainian and international prefixes, Linguistics, 1979, N. 6, P. 67.
Bezpoyasko O. K. In other languages prefixes in Ukrainian, Ukrainian language and literature at school, 1979, N. 7, P. 29, 30.
Tkach A. V., Shynkaruk V. D. Word creative identity Ukrainian terminology, Chernivtsi, Chernivtsi University Press, 2010, P. 68.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).