До історії міського свята (українсько-німецькі паралелі)
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.4.2015.120Ключові слова:
Україна, Німеччина, місто, свято, фестиваль, карнавал, ідеологічна пропаганда, культурна традиціяАнотація
Довгий час українська народознавча наука займалася переважно вивченням культури і побуту сільського населення. Долаючи застарілу тенденцію, автор звертає увагу на проблеми організації і функціонування масових свят в просторі великого міста. У зв'язку з цим простежується динаміка святкових традицій України і Німеччини в процесі переходу суспільства від тоталітаризму до демократії.
Посилання
Bakhtin M.M. Francois Rabelais and People's Culture Middle Ages and Renaissance, M., 1990, P. 303.
Hrushevsky M. Cultural and national movement inUkrainein the sixteenth and seventeenth centuries, 1989, N. 3, P. 99.
Kurochkin O.V. History mass holidays feudal and capitalist Kyiv, Celebrations and rituals workersKiev, 1983, P. 52-54.
Vdovina L.N. Rhetoric Prazdnika Moscow Days in maschera «Torzhestvuyuschaya Mynerva»,Russia srednye century and a new time. Sbornyk articles for 70th anniversary Mem second reading, RAS LV Milov, Moscow, 1999, P. 256.
V. Vinnichenko V. Renaissance of Nation, Part I, Reprint Edition of Reproduction of 1920, K., 1990, P. 43.
Polonska-Vasilenko N. History ofUkraine, Vol. 2, K., 1992, P. 460.
JudahB. People's festivities, M., 1937, P. 32-38.
Mazayev A.I. Holiday as a Social and Artistic Phenomenon, M., 1978, P. 105.
ZinchenkoI. Facts, April 30, 2009.
Moss D. Nationalism and Culture, M., 2010, P. 166.
Resch H. Der karnevalsknigge, Kӧln, 2003, P.11.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).