Основні питання когнітивної лінгвістики як науки
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.4.2014.59Ключові слова:
когнітивна лінгвістика, категоризація, концептуалізація, відтворення об’єктивної реальностіАнотація
Основною ціллю статті є висвітлення положень про когнітивну лінгвістику як науку, принципів і теоретичних парадигм, які є специфічними саме для даної галузі. Для когнітивних наук, які вивчають, як функціонує людська свідомість і мозок, мова виступає об’єктом дослідження першорядної важливості: людина, при цьому, насправді є чи не єдиним суб’єктом, здатним впорядкувати цю особливо складну високоорганізовану систему. Вчені багатьох дисциплін, що займаються дослідженням пізнання, зацікавлені також і у лінгвістиці: психологи, філософи, антропологи, спеціалісти з нейронаук і штучного інтелекту роблять спроби кожен зі свого боку охарактеризувати місце мови у природних або штучних процесах пізнання і вивчити особливості її функціонування.
Посилання
Croft W., D. Alan Cruse. Cognitive Linguistics. Cambridge: Cambridge University Press; 2004.
Cognitive Linguistics. Available at: http://www.iaawiki.tudortmund.de/index.php?title=Cognitive_Linguistics
Cognitive and Linguistic Sciences is the Study of How the Mind Works. Available at: http://www.wellesley.edu/cogsci
Cognitive and Linguistic Sciences is the Study of How the Mind Works. Available at: http://www.wellesley.edu/cogsci
Geeraerts D., Cuyckens Hubert. Introducing Cognitive Linguistics. The Oxford Handbook of Cognitive Linguistics. Oxford University Press; 2010.
Kemmer S. About Cognitive Linguistics. 2007. Available at: http://www.cognitivelinguistics.org/cl.shtml
Asgari T. The Study of Image Schemas in Hafez Poems: Cognitive Perspective. International Journal of Language and Linguistics. 2013; 4: 182–190.
Asgari T. The Study of Image Schemas in Hafez Poems: Cognitive Perspective. International Journal of Language and Linguistics. 2013; 4: 182–190.
Evans Vyvyan, Pourcel Stéphaie «ed.». New Directions in Cognitive Linguistics. John Benjamins PC. Philadelphia; 2009.
Geeraerts D., Cuyckens H. The Oxford Hand book of Cognitive Linguistics. Oxford University Press; 2010.
Geeraerts D., Peirsman Y. Advances in Cognitive Sociolinguistics. Berlin-New York: Walter de Gruyter; 2007.
Lewandowska-Tomaszczyk B., Turewicz Kamila. Cognitive Linguistics Today. 2002.
Győri G. Basic Level Categories and Meaning in Language. Argumentum. 2013; 9: 149–161.
Győri G. Basic Level Categories and Meaning in Language. Argumentum. 2013; 9: 149–161.
Gunina N.A. Cognitive Semantics of the English Verbs of Sound / N.A. Gunina. Voprosy sovremennoy nauki i praktiki. 2010; 31 (10 - 12): 342 – 348.
Kubryakova E.S. Parts of speech from the cognitive point of view. Moscow: Izdatel'stvo instituta yazykoznaniya RAN; 1997.
Corrigan R., Edith A., Moravcsik, Hamid Ouali. Formulaic language. Philadelphia; 2009.
Dirven R., Marjolyn Verspoor. Cognitive Exploration of Language and Linguistics. Philadelphia; 2004.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).