Аксіо-когнітивний потенціал інтегративних процесів у науці
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.4.2014.55Ключові слова:
методологія науки, синтез, наука, дисциплінарність, міждисциплінарність, природничо-гуманітарна картина світуАнотація
Стаття присвячена висвітленню основних інтегралтивних тенденцій у науці і виявленню ролі міждисциплінарного синтезу у формуванні цілісної системи сучасного наукового знання. Розкрито сутність, історичні різновиди, світоглядні та методологічні засади інтегративних тенденцій, когнітивно-ціннісний потенціал інтеграції та міждисциплінарного синтезу наукового знання.
Посилання
Carnap R. Logical Foundations of the Unity of Science. In: International Encyclopedia of Unified Science : Foundations of the Unity of Science. Chicago: University of Chicago Press; 1938.
Barnes E., Hull D., Forbes M., Okruhlik K. «ed.». Explanatory unification and scientific understanding. In: Philosophy of Science Association. East Lansing: MI; 1992.
Rahman S., Symons John., Dov Gabbay M., Jean Paul van Bendegem. Logic, Epistemology, and the Unity of Science. Springer; 2009.
Stephen H. Kellert., Helen E. Longino., Kenneth Waters C. «ed». Scientific pluralism. Minneapolis, MN: University of Minnesota Press; 2006.
Kitcher P. Explanatory unification. Philosophy of Science. (December 1981); 4: 507-531.
Howhy J. Capacities, explanation and the possibility of disunity. International Studies in the Philosophy of Science. 2003; 2: 179-190.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).