Філософсько-релігійний зміст поняття духовності
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.4.2014.54Ключові слова:
духовність, дух, душа, релігійність, духовні ціннісні ордентації, духовні потребиАнотація
У статті зроблена спроба дослідити поняття духовності за допомогою аналізу релігійних і філософських підставі поділу змісту духовності. Представлено основні напрямки формування духовності як складової буття людини і його життєдіяльності, де духовність передставлена як морально орієнтовані воля і розум, як інтеграція моральності, гуманності, здатності до вольової саморегуляції.
Посилання
Bychko A.K., Bychko I.V., Tabachkovs'kyi V.H. History of philosophy. Kyiv: Lybid'; 2001 (in Ukrainian).
Men' A. Talk about spirituality. Riga: «Kino»; 1989 (in Russian).
Sushko V. Two contexts of spirituality. In: Philosophy. Chernivtsi: «Ruta»; 2008 (in Ukrainian).
Berdyaev N. The existential dialectic of the divine and the human. In: About the appointment of a person. Moscow: Respublika; 1993 (in Russian).
Berdyaev N.A. The origins and meaning of Russian communism. Moscow: 1990 (in Russian).
Chistyakova O.V. On the possibility of synthesizing secular and religious values in the context of Orthodox anthropology. In: Proceedings of the members of the Russian Philosophical Society. Moskovskiy filosofskiy fond; 2002 (in Russian).
Kryms'kyi S.B. The principles of spirituality XXI century. «Den'». 2002; 210 Nov. 15 (in Ukrainian).
Kiz' O.B., Maksymenko S.D. Values depryvovanoho young people as personal spiritual core program activity. In: Problems of general and educational psychology. Kyiv; 2008 (in Ukrainian).
Kryms'kyi S.B. Request philosophical meanings. Kyiv: PARAPAN; 2003 (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).