Специфіка початкової освіти на Буковині (перша половина ХІХ ст.)
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.4.2014.51Ключові слова:
австрійська влада, народна школа, препаранда, дяківка, тривіальна школаАнотація
Дана стаття присвячена питанням становлення початкової освіти для дітей Буковини на початку XIX ст. проаналізовано праці відомих педагогів (Смаль-Стоцького, В.Сімович, А.Жуковський, О.Пенішкевіч) по становленню та розвитку початкової освіти в краї. Доведено, що початкова освіта була базовим і одним з головних її складових; без початкової освіти здобуття середньої було неможливим.Посилання
Pavliuk O. M. Bukovina. Prominent figures: 1774-1918 (Biographical Directory). Chernivtsi; Zoloti lytavry; 2000 (in Ukrainian).
Reichs-Gezetz-Blatt für das Kaisertnum Österreich. Jahrgang 1868. Wien; 1868.
Pihuliak D. The strength of the book or at the lumen folk. Chernivtsi; 1893 (in Ukrainian).
Kvitkovs'kyi D., Bryndzan T., Zhukovs'kyi A.Bucovina, its past and present. Paryzh-Filadel'fiia-Ditroit: Zelena Bukovyna; 1956 (in Ukrainian).
Penishkevych O.I. The development of Ukrainian schools in Bukovina (XVIII - XX centuries.). Chernivtsi: Ruta; 2002 (in Ukrainian).
Smal'-Stots'kyi S. Politics real. Bukovyna. Chernivtsi; 1896 (in Ukrainian).
Popovych O. Renaissance Bukovina. L'viv; 1933 (in Ukrainian).
Babych N.D. 15 no the last of the Mohicans, Bukovina teachers and scholars of the late nineteenth - early twentieth century. Scientific essay. Chernivtsi: „Bukrek”; 2010 (in Ukrainian).
Penishkevych O.I. The content and methodology for ensuring school in Bukovina (XVIII - beginning XX centuries). Chernivtsi: Ruta; 2001 (in Ukrainian).
Karbulyts'kyi I. The development of national education inBukovina. Vashkivtsi; 1905 (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).