Назви головних весільних персонажів у Буковинському діалекті
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.3.2014.41Ключові слова:
буковинський діалект, лексика весільної обрядовості, весільний термін, номінація, перифраза, апелятивації, десемантизаціяАнотація
Слов'янський мовної континуум став основою для аналізу буковинської весільної термінології. У статті розглядаються назви головних чинів буковинської весільної драми. Проаналізовано походження слів, їх фонетичні прояви в різних регіонах Україна, кордони поширення.Посилання
Borysenko V.K., Paziak M.M. «ed.». Wedding customs and rituals inUkraine: historical and ethnographic research. Kyiv: Naukova dumka; 1988 (in Ukrainian).
Rusanivs'kyi V.M. The only language-shaped space Ukrainian mentality. Movoznavstvo. 1993; 6: 11 (in Ukrainian).
Prokopenko V.A. Vocabulary wedding ceremony in Bukovina says. In: Abstracts of scientific twentieth session. Section filoloh.nauk. (Chernivtsi, April 1964). Chernivtsi; 1964 (in Ukrainian).
Hrytsenko P.Iu., Matviias I.H. Areal variation vocabulary. Kyiv: Naukova dumka; 1990 (in Ukrainian).
Bihusiak M., Zakrevs'ka Ia.V. «ed.». From observations of the wedding Hutsul dialect vocabulary. In: Hutsul dialects, linguistic and ethno-linguistic research. L'viv; 2000 (in Ukrainian).
Vasylechko L. The mystery of the wedding ceremony. Ivano-Frankivs'k: Tipovit; 2006 (in Ukrainian).
Tkach L. Ukrainian literary language in Bukovinain the late XIX - early XX century. In: Sources and socio-cultural factors of development. Chernivtsi: Knyhy – ХХІ; 2007 (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).