Проблеми дослідження духовності як цінності українського народу
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.3.2014.36Ключові слова:
spirituality, value, truth, Humanity, philosophy, world-outlook, culture, ideal, the existant, purpose, subject, activity, interest, value orientation, evaluationАнотація
Однією з центральних проблем самосвідомості сучасної науки стала проблема співвідношення істинності наукових знань і рівня їх духовності і цінності як результатів творчості українців. Поняття "Чистого" знання є абстракцією, яка страждає однобічністю. Раціональні реконструкції науки відволікаються від соціокультурних, духовних і ціннісних детермінантів в їх розвитку, часто спотворюють реальний призначення самої науки.
Посилання
Troians'kyi V.A. Problems methodological integration humanities inUkraine. Aktual'ni pytannia suspil'nykh nauk ta istorii medytsyny. 2014; 1: 46-47 (in Ukrainian).
Marchuk M.H. Value potency knowledge. Chernivtsi: Ruta; 2001 (in Ukrainian).
Stepanenko I.V. Spirituality between the sacred and the everyday: interpretative intelligence in modern landscapes. Praktychna filosofiia. 2001; 3: 93 (in Ukrainian).
Shynkaruk V.I. The concept of culture. The philosophical aspects. In: The phenomenon of Ukrainian culture: methodological principles of interpretation. Kyiv: Feniks; 1996 (in Ukrainian).
Kiriukin D.I. Value transformation and problems of social solidarity in post-communist society. Praktychna filosofiia. 2005; 2: 28-36 (in Ukrainian).
Voropai T.S. The identity of the subject in the social discourse of postmodernism. Dr. philosoph. sci. diss. Kharkiv; 2000 (in Ukrainian).
Pochynok B.V. Finding methodological strategy humanities. Naukovyi visnyk Chernivets'koho universytetu. Filosofiia. 2001; 101: 9-12 (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).