Особливості викладання суспільних дисциплін в медичних закладах як вимога часу
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.2.2020.190Ключові слова:
суспільні дисципліни, студенти-медики, заклади медичної освіти, викладач, фахова компетентністьАнотація
XXI століття – це перш за все ера нових технологій, інформатиза-ції, глобалізації, віртуалізації та мультикультуралізації. Сучасне молоде покоління, яке виростає в цьому середовищі, повинно відчувати себе в ньому впевнено та комфортно. Головною метою вивчення суспільних курсів в навчальних закладах як для іноземних студентів, так і для українських, є вироблення нових нетрадиційних підходів мислення в різних сферах діяльності. Відійти від традиційних парадигм мислення та міркува-ти по-новому є викликом сьогодення. Актуальністю досліджуваної проблематики є переорієнтація медичного напрямку освіти в інноваційно-гуманістичну площину та, відповідно, пошук нових моделей науково-педагогічного забезпечення викладання суспільних дисциплін у медичних закладах. Даною проблематикою займаються як українські, так і зарубіжні вчені – В. Бачинін, Г. Васянович, В. Кремень, В. Лутай та багато інших. Однак вимоги часу призводять до все нових та нових викликів та перспектив. Тому попередні дослідження та пропозиції науковців є лише основою для майбутніх практичних напрацювань. Метою статті є визначення необхідності викладання суспільних дисциплін в закладах медичної освіти як для українських, так і для іноземних студентів-медиків, що сприятиме розвитку нових науково-педагогічних підходів у відповідності з вимогами часу. Об’єктом дослідження є особ-ливості викладання суспільних дисциплін у закладах медичної освіти з урахуванням сучасних викликів та проблем. Методи дослідження: аналітичний, описовий, дидактичний, методи аналізу та синтезу. Наукова новизна полягає у подальших розвідках необхідності та специфіки викладання суспільних дисциплін в медичних закладах, а також у дослідженні нових тенденцій та викликів в організації системи медичної освіти. Висновки: результатом дослідження є вивчення сучасних вимог щодо необхідності гуманітаризації медичної освіти на прикладі необхідності вивчення суспільних дисциплін, а також вдосконалення педагогічної методики викладання задля досягнення максимального результату.Посилання
Kolomiets’ O. “Cultural Component in the Education of Specialists of New Quality. Social and Humanitarian Sciences and Contemporary Challenges: Proceedings of the III Ukrainian Scientific Conference Social and Humanitarian Sciences and Contemporary Challenges, 2018, P. 118–122 [in English].
Savchyn L. “Professional Formation of Personality: Problems and Perspectives”, Materials of the II International Scientific-Practica, Conf. Khmelnitskyi, Vyd. “TUP”, 2003, P. 111–120 [in English].
Semenets` V. “The Role of Social and Humanitarian Disciplines in the Higher Medical Institutions”, Social and Humanitarian Sciences and Contemporary Challenges: Proceedings of the III Ukrainian Scientific Conference “Social and Humanitarian Sciences and Contemporary Challenges”, 2018, P. 122‑123 [in English].
Yatsyshyna O., Melnychuk I. “Humanitarian Education of Future Doctors: Philosophical Aspect”, Scientific Journal of Uzhgorod National University, Series: Pedagogy, Social work, 2016, N 1, P. 342–344 [in English]
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).