Історичні аспекти організації і діяльності кафедри цивільної захисту та медицини катастроф за п'ятдесят років (1967-2017 роки)
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.2.2019.111Ключові слова:
ювілей, історія, кафедра цивільної оборони та медицини катастроф, навчальний процес, науково-дослідна робота, надзвичайна ситуація, медична допомогаАнотація
Мета роботи - дослідити та узагальнити досвід роботи професорсько-викладацького складу кафедри ГЗ та МК за 50 років (1967-2017 рр.). Дослідити динаміку змін навчально-педагогічної і наукової роботи, дати оцінку напрацювань, зробити висновки для подальшого вдосконалення навчального процесу, підготовки медичних кадрів і наукової діяльності. Матеріал і методи. Досліджено архівні та поточні матеріали організації та діяльності ГУ "Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України" і кафедри ГЗ та МК за 1926-2017 рр. Проаналізовано та узагальнено матеріали навчально-методичної, педагогічної та наукової діяльності професорсько-викладацького складу кафедри. Результати. Проведене дослідження і оцінка матеріалів багаторічної роботи професорсько-викладацького складу кафедри цивільної оборони та медицини катастроф, а також аналіз динаміки змін навчально-педагогічного
процесу, навчально-методичної роботи та наукових досягнень дозволили зробити висновки для подальшого вдосконалення навчального процесу і наукової діяльності. Висновки. Минуле медицини, розглянуте в компараціі з її сучасним станом, дозволило простежити і оцінити в історичній послідовності зміни в медичній освіті, навчальному процесі, змісті медичних знань, підготовці медичних кадрів, проблематики науки, панівних теоріях і парадигмах, організаційних формах надання екстреної медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях техногенного, природного, соціального і військового характеру, а також намітити шляхи їх подальшого вдосконалення.
Посилання
Kochin I. V. Zaporіzkiy derzhavniy іnstitut udoskonalennya lіkarіv, 75 rokіv (1926–2001) [Zaporizhzhya State Institute for the Improvement of Doctors. 75 years (1926-2001)], Zaporіzhzhya, 2001, P. 112–120 [in Ukrainian].
Kochin I. V. Kafedra tsivilnogo zahistu ta meditsini katastrof [Department of Civil Protection and Disaster
Medicine] SI “Zaporizhia medicalacademy of post-graduate education Ministry of health of Ukraine”, 90
rokiv plidnoyi pratsi, Zaporizhzhya, Agenstvo Orbita–YuG, 2016, 108 p., P. 67–68 [in Ukrainian].
Kochin I. V. Chasovo-prostoroviy aspekt navchalno-pedagogichnoyi ta naukovoyi diyalnosti
profesorsko-vikladatskogo skladu kafedri tsivilnogo zahistu ta meditsini katastrof za 1967-2017
roki: rozshirennya kontinuumu [The temporal and spatial aspects of educational, pedagogical and
scientific activities of civil protection and disaster medicine department teaching staff for 1967-
: continuum extension], Visnyk sotsialnoi hihiieny ta orhanizatsii okhorony zdorovia Ukrainy
[Bulletin of Social Hygiene and Health Care Organizations of Ukraine], 2017, N 2 (72), P. 48–61
[in Ukrainian].
Kochin I. V. Materiiali naukovo-praktichnoyi konferentsiyi prisvyacheniy 35-richchyu kafedri meditsini
katastrof, V kn, Silnodiyuchi otruyni rechovini: dzherela, nebezpeka, zahist. Navchalniy posibnik [Materials
of the scientific-practical conference dedicated to the 35th anniversary of the Department of Disaster
Medicine, In V books, Highly toxic substances: sources, danger, protection: Tutorial], Zaporizhzhya, ZDIUL,
, P. 108–178 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Актуальні питання суспільних наук та історії медицини
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).