Історія організації навчального процесу в середній та вищій школі: дистанційна і змішана форми навчання
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.2.2021.278Ключові слова:
дистанційне навчання; вища освітуа в Україні; середня школа в дистанційному освітньому процесі; стратегії онлайн-навчанняАнотація
Українська система освіти була залучена в процес дистанційного навчання в 2019-2021 рр. через профілактику епідемії. Таким чином, питання, на які потрібні негайні відповіді і рішення, залишалися за лаштунками навчального процесу. Основною метою дослідження є визначення основного прологу зміни, що полягає в тому, що віддалена форма організації освітнього процесу була обумовлена не тільки контекстом цивілізаційних змін, а також проаналізувати незалежні чинники розвитку освіти і культури, а саме: епідеміологічна небезпека аудиторного навчання та шляхи вирішення проблем, пов'язаних з переходом на дистанційний спосіб навчального процесу, незалежно від рівня підготовленості фігурантів, технічної та навчальної частин, перехід стався в найкоротші терміни. Новизна представленого дослідження полягає в тому, що вперше проводиться порівняльний аналіз історії дистанційного навчання в старшій і середній школі. Методологічною базою статті є порівняльний принцип дистанційного навчання в системі вищої освіти України і середній школі нашої країни. Висновки. Отже, можна резюмувати, що формування системи навчання на основі дистанційного процесу навчання з одного боку відбувалося в ході реалізації його в реальному часі, а з іншого - при активному взаємному впливі учасників освітнього процесу (викладачі, студенти, інтерни, аспіранти, докторанти, вчителі, учні, батьки, адміністративний персонал і т. д.)
Посилання
Deyaki pytannya pidvyshchennya kvalifikatsiyi pedahohichnykh i naukovo-pedahohichnykh pratsivnykiv [“Some issues of professional development of pedagogical and scientific-pedagogical workers”], postanova KMU vid 21 serpnya 2019 r. N. 800, URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/800-2019-%D0%BF#Text [in Ukrainian].
Kalinichev H. I. ed., Vyshcha osvita v Ukrayini v konteksti tsyvilizatsiynykh zmin ta vyklykiv: stan, problemy, perspektyvy rozvytku. Kol. Monohrafiya [Higher education in Ukraine in the context of civilizational changes and challenges: state, problems, prospects of development. Qty. monograph], ZVO “Mizhnarodnyy naukovo-tekhnichnyy universytet imeni akademika Yuriya Buhaya”, Kyiv, Feniks, 400 p. [in Ukrainian].
Lototsʹka A., Pasichnyk O. Orhanizatsiya dystantsiynoho navchannya v shkoli. Metodychni rekomendatsiyi [Organization of distance learning at school. Guidelines], textbook, URL: https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/metodichni%20recomendazii/2020/metodichni%20recomendazii-dustanciyna%20osvita-2020.pdf [in Ukrainian].
Materialy seminaru “Dystancijna osvita v serediy shkoli siohodni” [Materials for the seminar “Distance education in the middle of the school”], kvit. 2021, URL: https://chn.dcz.gov.ua/storinka/seminary-treningy [in Ukrainian].
Vashchuk F.H. ed., Intehratsiya v yevropeysʹkyi osvitniy prostir: zdobutky, problemy, perspektyvy: Monohrafiya, [Integration into the European educational space: achievements, problems, prospects: Monograph], Uzhhorod: ZakDU, 2011, 560 p., Seriya “Yevrointehratsiya: ukrayinsʹkyi vymir”, Vyp. 16, P. 397 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).