Міхай Емінеску – квіткові естетичні коди
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.1.2021.255Ключові слова:
румунська література; світова література; блакитна квітка; романтизм; компаративізм; літературний хроматизмАнотація
Квітковий символ проявляється відповідно до естетичних кодів кожної літературної епохи. У світогляді романтиків навколишній світ втрачає значення, реальна природа підпорядкована внутрішнім почуттям. Літературний мотив блакитної квітки, означений Новалісом у німецькому романтизмі, викликає бажання отримати доступ до вищого духовного життя, оскільки в романтизмі література є засобом пізнання світу, а не просто його дзеркальним відображенням. У поезії Міхая Емінеску квітковий мотив є автохтонним, поряд з іншими естетичними кодами. Мета наукової розвідки – проаналізувати квіткові естетичні символи у творчості відомого румунського письменника Міхая Емінеску. Методи дослідження. Конструктивний компаративізм, або компаративізм третього ступеня, – метод, який базується на взаємозв’язку чи взаємовпливі принаймні двох текстів. Таким чином, існують певні міфи, теми, мотиви, які переходять з однієї культури, навіть епохи в іншу, збагачуючи своє значення відповідно до нових уявлень про світ і життя. Висновки. З самого початку існування літератури естетичні коди, в тому числі квіткові, були частиною міфічної структури людства. Співвідношення між літературними творами, контакти між національними літературами матеріалізуються в різних формах, відображаються у стилістичній будові твору, інтерпретації певних явищ об’єктивного світу.
Посилання
Caracostea D. Arta cuvвntului la Eminescu [The art of the world of Eminescu], Iași: Junimea, 1980, P. 137 [in Romanian].
Chevalier, Jean, Alain Gheerbrant. Dicționar de simboluri [Dictionary of symbols], București: Artemis, 1995, Vol. I–-II, P. 55–56, 81 [in Romanian].
Eminescu, Mihai. Poezii / Poйsies [Poezii / Poems], București: Editura Fundației Culturale Romвne, 1999, P. 79 [in Romanian].
Fleur bleue [blue flower], URL: https://fr.wikipedia.org/wiki/Fleur_bleue
Miclău P. Prйface du volume Poezii / Poйsies [Preface to the volume Poezii / Poesies], București: Editura Fundației Culturale Romвne, 1999, P. 30 [in Romanian].
Petrescu I. Mihai Eminescu – poet tragic [Mihai Eminescu – tragic poet], Iași: Junimea, 1994, P. 11 [in Romanian].
Tiutiuca D. Creativitatea și ideal [Creativity and ideal], Iași: Junimea, 1984, P. 89 [in Romanian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).