Латина в сучасній вітчизняній фармацевтичній термінології
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.1.2021.249Ключові слова:
фармацевтична терміносистема; міжнародні непатентовані назви; діюча речовина; латинська і англійська мовииАнотація
У статті аналізується загальний стан сучасної вітчизняної фармацевтичної номенклатурної системи з метою виявлення трансформаційних процесів, які в ній відбуваються, визначення напрямків розвитку, і зокрема місця і ролі в ній традиційної латинської спеціальної термінології. Методи дослідження - індукція, дедукція, описовий, контекстуально-інтерпретаційний та компонентний аналіз. Наукова новизна. З огляду на те, що подібний аналіз в Україні не проводився, така робота буде корисною для розуміння фахівцями існуючих термінологічних проблем і їх подальшого усунення. Висновки. Незважаючи на стрімке розширення сфери функціонування англійської мови, латинь традиційно залишається основою міжнародної наукової термінології і спеціалізованих номенклатурних кодексів, особливо в медичній і споріднених з нею галузях людської діяльності. Фундаментальне вивчення латинської мови та основ терміностворення є запорукою професійної термінологічної грамотності майбутніх фахівців - медиків і фармацевтів.
Посилання
Chumak V. T., ed. Derzhavnyi formuliar likarskykh zasobiv [State Form of medicines], MOZ Ukrainy, Derzh. Farmakol. Tsentr., Kyiv: MORION, 2009, Vyp. 1, P. 4, 834 [in Ukrainian].
Rx-index – klasyfikator likarskykh preparativ [Rx-index: classifier of medicines], Kyiv: Vydavnychyi dim “Farmatsevt Praktyk”, 2011, P. 6 [in Ukrainian].
Zhupanets І. А., ed. Rx index – Dovidnyk ekvivalentnosti likarskykh zasobiv [Rx index – a guide to the equivalence of medicines], 3-tie vyd., dopov. ta pererob., Kyiv: Farmatsevt Praktyk, 2019, P. 7 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).