Особливості викладання іноземної мови в умовах дистанційного навчання
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.1.2021.248Ключові слова:
іноземні мови; дистанційне навчання; комунікативна компетентність; онлайн-класи; навчальні ресурсиАнотація
Ціль статті - проаналізувати особливості викладання іноземних мов у вищій школі в умовах дистанційного навчання. Для досягнення поставленої цілі в статті використані методи теоретичного аналізу, критичного аналізу наукових ресурсів та наукового спостереження за навчальним процесом. Комплексний опис застосування цих методів крізь призму іноземних мов і складає наукову новизну роботи. Висновки. Дистанційне навчання за допомогою комп'ютерних телекомунікаційних мереж має широкі перспективи у вивченні іноземних мов. Насамперед перевага, у порівнянні, наприклад, з відео та аудіо семінарами заключається в наявності оперативного зворотного зв'язку викладачів та студентів, при багаточисельних навчальних програмах. Дистанційне навчання є достатньо ефективною формою вивчення іноземної мови, направлене на розвиток пізнавальних здібностей, усного мовлення, іншомовного мислення та повноцінного одержання письмової іншомовної комунікації.
Посилання
Andreev A., Soldatkin V. Distantsionnoe obuchenie: sushchnost, tekhnolohiya, organozatsiya [Distance learning: essence, technology, organization], Moskva, 1999, P. 57–89 [in Russian].
Chorna O. “Pedahohichni ta informatsiyni tekhnolohyi dystantsiynoho navchannya inozemnykh mov u VNZ” [Pedagogical and information technologies of distance learning of foreign languages in higher education], Vykladannya mov u vyshchykh navchalnykh zaladakh osvity na suchasnomu etapi, Mizhpredmetni zvyazky, Naukovi doslidzhennya, Dosvid, Poshuky, Kharkiv, 2011, Vyp. 18, P. 301– 308 [in Ukrainian].
Oleksienko R., Stepkovska S. “Internet-tekhnolohiyi u vyvchenni inozemnykh mov” [Internet technologies in the study of foreign languages], Visnyk LNU im. T.Shevchenka, N 1 (188), 2010, P. 229–236 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).