Лексико-семантичне значення дієслів на позначення прояву суперечки в англійській та українській мовах
DOI:
https://doi.org/10.24061/2411-6181.1.2021.246Ключові слова:
дієслова суперечки; семи; лексеми; полісемія; полісемічні ряди; ступені визначення дієслів; лексичне значення дієслів суперечкиАнотація
Семантичне значення дієслів на позначення прояву суперечки визначається культурою мови, особливістю ментальності, звичок і традицій народу. Аналіз дієслів на позначення прояву суперечки ґрунтується на формалізованому методі лексико-семантичного аналізу. Даний метод досліджує cеми, об’єднані в лексичні одиниці, і, відповідно, зв’язки між ними. Завдяки цьому описано сфера впливу людини на повсякденне життя та відносини між людьми. Актуальністю даної проблематики є формування нових сем та їхньої новизни в лексичному значення дієслів на
позначення прояву суперечки, і, відповідно, їх дослідження на різних ступенях полісемії – вищий та найвищий, а також вивчення моносемантичних проявів дієслів суперечки. Метою статті є дослідження дієслів на позначення прояву суперечки в англійській та українській мовах. Об’єктом дослідження є особливості лексичного значення дієслів на позначення прояву суперечки в англійській та українській мовах. Методи дослідження: описовий, аналітичний, методи аналізу і синтезу. Наукова новизна полягає у тому, що вивчення дієслів на позначення прояву суперечки із визначенням їхніх ступенів полісемії ще не були предметом досліджень. Висновки. У результаті дослідження визначено лексичні та семантичні особливості дієслів на позначення прояву суперечки в англійській та українській мовах, а також їх аналіз щодо різних ступенів полісемії.
Посилання
Modern explanatory dictionary of the Ukrainian language. URL: services.ulif.org.ua (date of application: 22.03.2021, P. 265, 268, 269, 271, 272.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).